ZAJÍMAVOSTI

Načechrejte: Své přikrývky protřepte denně- načechrá se tak náplň a přikrývky dosáhnou původního tvaru.
Vyvětrejte: Vstřebaná tělesná vlhkost se musí znovu odpařit. Nikdy neprovádějte při mlze a vlhkém nebo deštivém počasí.
Nenechávejte na slunci: Přímé sluneční světlo narušuje přirozenou vlhkost peří a prachového peří, ta je důležitá pro zachování elasticity.
Jemně čistit: Měkkým kartáčem odstraníte v případě potřeby jemný prach.
Neklepejte: Může dojít k poškození přikrývky, poruší peří a negativně ovlivní načechranost náplně.
Nevysávejte: Vysavač poškodí textil, plátno povolí a přikrývka již dále nebude peří nepropustná. Vyhýbejte se všemu, co způsobuje práci navíc!
Mytí: Přikrývku předejte odborné čistírně nebo perte ve vlastní pračce o minimální kapacitě 7 kg jemným pracím prostředkem při teplotě 60°C.
Sušení: V sušičce o minimální kapacitě 7 kg. Dbejte zvýšené opatrnosti na přesušení! Správné sušení navrací peří jeho původní načechranost. Pokud přikrývka nebude správně vysušena, může dojít ke vzniku chuchvalců! Dbejte, prosím, pokynů uvedených na jednotlivých produktech!
Pravidla údržby: Polštáře s prachovým peřím čistit každé 2 – 3 roky, nejpozději obnovit za 4 – 5 let. Peřiny s prachovým peřím čistit každých 4 – 5 let, nejpozději obnovit za 8 – 10 let.

Pod kterou přikrývkou spát v létě a pod kterou v zimě?

Přikrývky plněné peřím nebo prachovým peřím je ideální jak v létě, tak v zimě, k tomu je možné vybrat si adekvátní úroveň hřejivosti.

Hřejivost – hmotnost výplně

lehká, letní: 150g – 400g
lehká&teplá, celoroční: 300g – 750g
teplá, zimní: 600g – 1000g
extra teplá: 800g – 1400g
  • Lehce se potíte? Nebo spíte v teplé, vytopené místnosti (20-25°C)? Jestliže odpovídáte na tyto otázky kladně, pak si vyberte slabší přikrývku.
  • Spíte v poměrně stálé teplotě (18-20°C) nezávisle na ročním období? Máte průměrné požadavky na teplotu přikrývky? V tomto případě Vám doporučujeme deku se středními teplotními vlastnostmi.
  • Snadno se prochladíte? Spíte v relativně chladném prostředí (16-18°C)? Pokud ano, tak si zvolte teplou nebo zimní přikrývku.

Vědci zabývající se spánkem přišli se studií, že ideální přikrývka, pod kterou se cítíte nejlépe, by měla být minimálně o 30 cm (nebo 20-25%) větší než je velikost Vašeho těla. Naše chodidla jsou nejhůře prokrvenou částí těla a navíc bývají částí těla vyčnívající z příliš krátké přikrývky, což je příčinou neklidného spánku. Plnohodnotný spánek je zaručen pouze, pokud se člověk v posteli může natáhnout a přesto být stále pod příjemně teplou přikrývkou.

Pro osoby většího vzrůstu nabízíme také deky o komfortní velikosti (135×220 cm a 155×220 cm), tyto přikrývky zároveň poskytují komfort i osobám normálního vzrůstu.

Na své si přijdou i páry, které rády sdílí jednu přikrývku, pro takové se nabízí varianta přikrývky o velikosti 200×200 cm, stejně jako 240×200 cm.

Člověk stráví zhruba třetinu svého života v posteli. Zdravý a klidný spánek je důležitý pro spokojený život; nabíjí nás a dělá nás šťastnými.

Výjimečné vlastnosti peří poskytují optimální klima, aby vaše pokožka mohla dýchat a vy se probouzeli úplně odpočinutí. Péřové přikrývky absorbují velké množství vlhkosti a tím zaručují přirozenou tepelnou regulaci během spánku.

Kvalita peří se určuje podle schopnosti uzamknout uvnitř vzduch, čím vice, tím lépe. Dalším znakem kvality je schopnost peří udžet si stálý tvar, zůstat nadýchané. Čím rychleji se lůžkoviny vrátí do svého původního tvaru, tím vyšší je jejich kvalita.

Aby vaše péřové lůžkoviny vydržely stále tak kvalitní a načechrané, neměli byste je přiliš stlačovat. Čím je péřová výplň kvalitnější, tím je peří při stejném objemu lehčí.

Prošívaná přikrývka

Prošívané deky jsou nejběžnějšími druhy přikrývek, jsou ušity tak, že se přikrývka skládá z pravidelných čtverců. V rozích čtverců není výplň, což umožňuje lepší cirkulaci vzduchu. Prošívané přikrývky s lehkou výplní jsou vhodné pro letní měsíce. Velmi oblíbené jsou rovněž tzv. celoroční přikrývky se středně silnou výplní. Vzhledem k jednoduché údržbě jsou tyto přikrývky vhodné i pro hotely.

Kazetová přikrývka

Kazetové přikrývky se vyznačují všitými vnitřními trojrozměrnými komorami, které mají rozměry 1,5 cm až 10 cm, v závislosti na kvalitě výplně a hřejivosti přikrývky. Většina přikrývek se vyrábí v úpravě 4 x 6 komor ve standardní velikosti přikrývky 135×200 cm. Takovéto rozdělení přikrývky do komor zaručuje rovnoměrné rozdělení péřové výplně a tím se maximalizují izolační vlastnosti deky, cirkulace vzduchu a její absorpční schopnosti.

Tříkomorový polštář 

Revoluční konstrukce tohoto luxusního polštáře se skládá z dvou vnějších komor a jedné komory vnitřní. Vnitřní komora je naplněna z pravidla kachním/husím peřím, což zajišťuje optimální objem a oporu.  Obě vnější komory pak obsahují prachové peří, které má za výsledek pocit měkkosti, hebkosti a příjemného pocitu „teplého objetí“ během spánku.

Jednokomorový polštář

Naše jednokomorové polštáře poskytují perfektní oporu hlavy během spánku, která drží svůj tvar a plní se zpravidla nízkoprocentním kachním/husím prachovým peřím. Tyto produkty jsou zejména cenově velice zajímavé.

.

FOTOVOLTAIKA

Ve spolupráci s Evropským fondem pro regionální rozvoj byla realizována výstavba fotovoltaické elektrárny, která by měla pokrýt až 30% roční spotřeby elektrické energie.

Projekt byl spolufinancován Evropskou Unií a spočívá v osazení střechy objektu společnosti solárními panely o plánovaném nominálním výkonu 204 kWp.